Designed by Freepik

על כוס קפה #רוצה להצליח

שלום לכולכם!

אני שמואל, בן 27, עובד במשותף עם בתי חב"ד בעולם, על מנת להביא אותם לייעול והצלחה גדולה יותר. התחלתי לעבוד בתחום היעוץ הארגוני בשנת 2011-תשע״א, יחד עם אבי שיחי', שמריהו הראל, אשר החל בזה עוד הרבה שנים קודם לכן והקים את המוסד "עבודה מתוכננת מצליחה יותר", במטרה לסייע למוסדות חב"ד בעבודת השליחות שלהם.

בשנים אלו מצאתי בעבודה הזו סיפוק ואתגר, אשר מגיע מהמקום המיוחד ממנו פועלים בתי חב"ד, מסירות נפש. בזמן האחרון אני מבין שהצלחתי להגיע לכמה תובנות שיכולות לעזור לעוד בתי חב"ד, אז הנה אני מתחיל לפרסם אותן.

חשיבה חיובית

חשבתי לעצמי פעם, למה כאשר הרבי כותב במכתבים ׳לאחר דרישת שלומך הטוב׳, הוא מציין ״הטוב״? הרי אם מישהו מתעניין בשלומך, ממילא הוא ימתין למוצא פיך, ולמה שיפסוק ״שלומך הטוב?״. ואני הקטן מניח שהרבי רוצה לכוון אותנו לטוב, להצלחה. שנבין ששלומנו טוב ומתוך נקודה זו נפעל.

אז מתוך הנקודה הזו, נקודת הטוב, אני פועל כעת. חלק מהפוסטים שאפרסם פה יתנהלו כמעין שיחה ביני לבין שליח. תדמיין שזה איתך, או עם מישהו אחר, מה שנוח לך ויעשה את העבודה – יעורר איזשהי נקודה או יסייע באיזשהו רעיון. כל הערה והערה תתקבל בברכה.

8:00 בבוקר, קפה מצליח, ראשון

מה שלומך? שמעתי שאתה נמצא בשליחות בחב"דילנד. איך הולך? מבסוט? אהה.. אני מבין, באמת מבין, הרבה לחץ אה?! אין זמן לנשום. כן שמעתי את זה כבר בעבר. גם האשה לא מרוצה? כן, זה ממש משפיע עליך. מה באמת אפשר לעשות עם זה?

אתה רוצה להצליח, רוצה שיהיה לך זמן לשליחות, לאשה ולילדים. אתה רוצה מאד שכל שליח בעולם יגיד ״זה השליח של חב"דילנד, אתה יודע כמה שהוא מצליח?״. ומה אתה עושה עם זה? אה. עובד קשה. כן קשה מאד, אני יודע שקשה להשיג תרומות היום, זה נורא. אנשים כבר לא ממש שמחים לתרום, בשביל זה צריך צ׳ריידי, ואז הכסף גם ככה נגמר מהר, אז מה הרבי בכלל רוצה ממך? אה הוא מחזק אותך במכתבים? ואו! איזה יופי. באמת? גם מדי פעם פתאום מגיעים סכומים לא צפויים, בכלל וואו! הרבי ממש אוהב אותך, גם שלח אותך לשליחות וגם דואג לך לכספים כשאתה חנוק. מדהים. רגע, אז אם ככה, אתה כבר מצליח, נכון? אה, יש לך עוד משאלה? להצליח יותר..

מה זו הצלחה?

תרשה לי לשאול אותך: מה זה אומר מבחינתך להצליח? חשבת על זה פעם? להצליח זה להיות כמו ״בית חב״ד אי שם במדינה במזרח?״ להצליח זה שיהיה לך תורמים גדולים וקבועים? להצליח זה להחזיק קהילה עניפה, לבנות בניין רחב ידיים ומפואר, קריית חינוך, קרן גמ״ח לאנשים סביבך? מה זה להצליח?

שאלת את עצמך את השאלה הזו פעם?

בכל מקרה, אני שמח לשמוע שאתה רוצה להצליח, עצם הרצון זה כבר טוב, וזה שאנחנו כאן, בכלל זכות גדולה עבורי. אולי מעט מהדברים שנשוחח עליהם יוכל לעזור לך להיות בכיוון של ההצלחה שאליה אתה מצפה. בא נראה מה אפשר לעשות עם זה..

בהצלחה מתוך שמחה ולהתראות בפעם הבאה
שמואל

לחצו כאן למעבר לפרק הבא בסדרה

 

*המאמר אינו תחליף לייעוץ או אימון אישי ואינו מחליף צורך להתייעצות עם גורם מקצוע

שתפו!

ניהול וזרועותיו

רו"ח עמית קולינסקי רו"ח ויועץ כלכלי – מרצה לכלכלה, מנע"ס, מכשיר דירקטורים והנהלה בכירה ומלווה עסקים ניהול וזרועותיו ניהול פירושו הובלה והנהגה. על המנהל להוביל

קרא עוד »

תקשורת נבונה

מנהלי מוסדות רבים מוצאים את עצמם עסוקים מדי יום בבעיות תקשורת המתרחשות במוסד השליחות שלהם, ביניהם לעובדיהם ובין עובדיהם עצמם, ונאלצים להקדיש זמן רב בחיפוש

קרא עוד »

מטרה בראש ובראשונה

בעולם השליחות, כאשר משוחחים על הרקע לשליחות והפעילות, נשמעים המשפטים הבאים לעיתים תכופות: “אנחנו בשליחות כי מאז שנולדנו הרגשנו שזה מה שנועדנו לו”, או “מאז

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים