fbpx
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מנהל מוסד שליחות – הגיע הזמן שתפסיק

  • בסיום המאמר מובא מסמך יישומי להעצמת המנהיגות שלך

אם אתה מנהל מוסד שליחות, אז הגיע הזמן שפשוט תפסיק לנהל. תעזוב את כל המשימות הדחופות, צא מהאחריות שלך ותתחיל להנהיג. תנהיג את מוסד השליחות שלך, תוביל אותו לעבר ההצלחה הגדולה, יחד עם כל צוות העובדים שלך והקהילה הענפה איתה אתה פועל.

זה לא סוד – ניהול היום הוא משהו שכל אחד רוצה לעשות. באוניברסיטאות הצמידו לכל תואר שני את המילה "וניהול", העיקר שעוד ועוד סטודנטים ילמדו מקצוע שייתן להם תחושה שאו-טו-טו הם הולכים לנהל. בעולם, כל אחד רוצה להתקדם לעבר התפקיד הבא. הדור של היום שונה מהדור הקודם, אין קביעות בעבודה וכל הזמן רוצים לשנות – אווירה, מקצוע, חוויה חדשה. להתקדם, כולם רוצים להתקדם.

אז אחרי שלשה מאמרים, בהם למדת על חשיבות כתיבת סיכום פעילות, שלכל אחד ואחת יש שותפים בשליחות וכן שחשוב להגדיר מטרה לשליחות, הגיע הזמן לעבוד. לצאת מההרגלים ולהפסיק לנהל. כן פשוט ככה, הניהול היום זה כבר לא זה. היום אנחנו זקוקים לניהול אחר – ניהול מנהיגותי.

הופה. פה תפסת אותי. מה זו מכבסת המילים הזו ניהול מנהיגותי. תעזוב אותי בשקט ותן לי להמשיך בשגרת יומי – יש הרבה פעילות לקיים וכספים לגייס. אז זהו – שלא. זו לא מכבסת מילים, זו מציאות. הגיע הזמן לשינוי.

אני לא מחדש כאן כלום. השינוי הזה כבר מתרחש בעולם בעשרות השנים האחרונות, ורק הולך ומתגבר. מה שנשאר זה שתצטרף לרעיון, ותיישם ניהול מנהיגותי אצלך במוסד השליחות.

שינוי תפישת עולם

המפתח להצלחה שלך ושל מוסד השליחות שלך טמון בך. לא תרצה להשתמש בו?

למה – כי זה ישנה את כל תפישת עולמך, את כל ההצלחה שלכם. זה יוציא אותך מהתקיעות ויוביל אותך להצלחה אישית וסביבתית מעבר למשוער. זה פשוט ישנה אותך.

אז מה נדרש ממך לעשות? להתחיל לתרגל שינוי תפישתי. ההנחה הרווחת היא כי ניהול זה פשוט לקום בבוקר, להדליק את האור, לבדוק איפה העובדים, לשלם להם משכורות, לגייס עובדים, לפטר, ללכת לבנק ולקחת הלוואות, לחיות בלחץ מתמיד של הסביבה, העבודה, המשפחה, החברים. כולם-כולם לוחצים עליך לעשות דברים. בית חב"ד – כי אתה הקמת אותו ואתה שליח. המשפחה – כי אתה חוזר לביתך עייף, עמוס וייגע. התורמים לא תורמים והקהילה מלאה בדרישות. העובדים תמיד באים בתלונות ושום דבר לא מספיק. אתה כבר לא רואה כלום. אולי רופא בקרוב – כי כאב הראש הזה כבר מציק ולא חולף.

די לדבר, תן לי משהו מעשי

אם המטרה שלך כבר מוגדרת, אז הכל הרבה יותר פשוט. אחרת עצור לרגע ותגדיר אותה – מה אתה רוצה להשיג בשליחות שלך? מה תכלית הקיום שלך בשליחות?

בא נדבר בכנות, אף אחד לא לוחץ עליך. אתה היחיד שחי בחיים שלך, כולם שותפים שלך שיכולים לעזור לך. הבחירה אם לתת להם להחליט בשבילך או לבחור להחליט בעצמך נמצא בידיים שלך.

חוץ מזה, אל תברח מאחריות. אתה אחראי על כל דבר שמתרחש בחיים שלך. הכל תוצאה של בחירה חופשית, מה שעשית אתמול משפיע על היום ומה שתבחר לעשות היום ישפיע על היום והמחר. תבחר לשנות, תבחר בטוב – עבורך ועבור המוסד שלך. עבור המשפחה שלך והתורמים. עבור הקהילה שלך והמטרה שלשמה אתה כאן.

והנה זה בא: אל תהיה קרבן. אל תבחר לתת לאחרים לבחור בשבילך ואז להגיד שהם אשמים. תבחר לשנות וקח אחריות. תחליט שכל דבר שאתה מרגיש שכופים עליך – אתה משנה מהיום. לא עוד.

היה יוזם. גם בחירה ולקיחת אחריות לא מספיקות לבדן. תיזום פעולות. תיזום תקשורת עם אנשים, תורמים וקהילה. תיזום הצעות ורעיונות לשימור ושיפור המוסד שלך, בהחלטות, בכספים, בפעילות ובתקשורת. רוצה בעוד דברים? וואלקם. זו החלטה ובחירה שלך.

אסוף את עצמך, בתושייה רבה השתמש בכל הכוחות שלך, הנהג את המוסד שלך ואת עצמך להצלחה המיוחלת. הגדר מטרות ותבחר לנהל נכון את המוסד שלך. תבחר ותקבל החלטות. קח אחריות ותלמד מההצלחות והכישלונות. תיזום עוד ועוד והתושייה שלך תסייע לך להגיע לפריצת גבולות והרבה הרבה הצלחות. הגיע הזמן שתפסיק לנהל. תתחיל להנהיג.

בלחיצה כאן תוכל להוריד קובץ העצמה מנהיגותי ליישום הנאמר ולהצלחה אצלך ובשליחות

שתפו כל אדם שכלים אלו יכולים לסייע לו להצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

שבת אחים גם יחד – שגרת העבודה במוסד השליחות: ישיבות עבודה

בסדרת המאמרים העוסקים בהקמת מוסד השליחות והצעדים המסודרים, הבאים ליצור הצלחה בעבודתנו, הגענו כבר לתהליך כתיבת תכנית עבודה כללית לעבודת מוסד השליחות שלנו. אמנם מכיוון שמוסדות

קרא עוד »

מודל התוספת והמינוס שלך

במאמר הזה נדבר על המודל העסקי שנקרא "מודל התוספת", מה היתרונות שלו לעסק וללקוח ואיך זה קשור לחובות שאנחנו כצרכנים נכנסים אליהם. מודל עסקי הוא

קרא עוד »

התקבלת

תהליך הקבלה של רכז הפעילות למסגרת עבודת המוסד רקע כללי אנו עוסקים במציאת אדם אשר יתאים לתפקיד מנהל פעילות מוסד השליחות שלנו. יתכן שבאופן טבעי

קרא עוד »
Call Now Button
שינוי גודל גופנים