קיום ימי שותפות #פרק ראשון

קיום ימי שותפות #פרק ראשון

קצת הסטוריה

בשנים האחרונות רווחים ימי השותפות – הקמפיינים – השונים שמקיימים מוסדות חב״ד ברחבי הארץ והעולם. שם דבר של גיוס כספים שנוצר בשנים האחרונות כחלק מטרנד גיוס ההמונים׳ שנוצר בעשור האחרון, בו ההמון תומך ברעיון מסוים ומביא לביצועו.
בבסיס, רעיון גיוס המונים הוא חלק מתהליך פסיכולוגי-שיווקי, שנועד לבצע מעין סקר שוק לביקוש שיהיה למוצר שלך, באם ההמונים היו תומכים בהמוניהם, כנראה שהמוצר באמת שווה את ההוצאה שלו. בפעולה הזו נחסך מיזמים רבים הצורך לבצע סקרי שוק שונים, גיוס משקיעים, שיווק אגרסיבי. היזם מעלה את הרעיון שלו לאתר שבוחר ומשם, באמצעות פרסום בפייסבוק, וואטספ, חברים ומשפחה הדרך קצרה להבנה מה השוק חושה על המוצר שלך.
והמוצר? כל מוצר, יכול להיות רעיון למשהו מהפכני שישנה את העולם, ועד פילנתרופיה למטרות צדקה וחסד.

ההסטוריה היהודית
אם ידעתם או לא, מסתבר שאי שם, כבר בראשית המאה ה-19, תמכו יהודים בהוצאת ספרים עוד טרם הוצאתם לאור, תוכלו לעיין בויקיפדיה ולקרוא גם על זה.
אז בעצם הקמפיינים או ימי השותפות לגיוס המונים אינם משהו של השנים האחרונות, הוא היה שם מאז ומעולם. רק השיטות התפתחו. תתרום שקל נקבל ארבעה שקלים, אנחנו בלחץ של זמן, זה הכל או כלום. וזה עבד. עבד כלכך טוב עד שלהרבה זה נמאס. וגם כאשר גדולי המומחים אומרים ש״זהו – חב״ד גמורים מתרומות״ – עדיין תורמים בימי שותפות, בעשרות ומאות אלפים. זה לא מפסיק ואת הלימון הופכים ללימונדה.
פה ושם צצים רעיונות חדשים, איך למשוך את האנשים, חדשות לבקרים. מתנות, הגרלות, תמורות, גשמיות ורוחניות. לעיתים רוב הקמפיינים וימי השותפות שכחו את ה״תן – תקבל״, אבל התקופה מוכיחה את עצמה. והמומחים אומרים ש״תן-תקבל״ יעבוד, אז גם זה מצטרף ומתגבר. עד שיבוא מומחה חדש ויגיד אחרת, הגלגל יתגלגל. ימי השותפות יימשכו והפתרון הקל של גיוס כספים יגיע ליעדו, אם באמת או בכאילו, רק המגייסים יודעים את שעומד מאחרי הקלעים. לחלק חשוב מה כולם רואים, ואחרים שמחים ממה שהם מקבלים ומתקדמים הלאה בחיים.

פסיכולוגיה של של שליחות
תכלס, גיוס המונים וכל מה שעומד מאחריו הוא תהליך שעובד על הפסיכולוגיה של שני הצדדים, המגייס והמגויס. בכל תהליך גיוס ומימון, יש שני צדדים למטבע. שניהם רוצים להצליח, או להיות שותפים במשהו מצליח. כשמדובר על מוסד חב״די וחסידי חב״ד, שניהם רוצים לעשות שליחות ולהיות שותפים בשליחות. שניהם רוצים לעשות נחת לרבי – המשלח.
כבר הרבה זמן שאני רוצה לכתוב את המילים הללו, מתחילת מה שקראת ועד הסוף, כנראה שהיום, ערב חג פורים, זה הזמן הנכון בו רצתה ההשגחה הפרטית שהמילים יצאו לאור וייכתבו, ואולי גם יסייעו לשליח אחד, שניים או יותר וחסיד זה או אחר.

תקנה ידע, בזמן או בכסף
אם מדברים על גיוס כספים, הרי שבשוק נמצאים אנשים רבים שיכולים ללמד כל שליח על גיוס כספים. ישנם מומחים מדרום הארץ ועד צפונה, ובעיקר במרכזה, וגם בכל יבשת,ֿ שיכולים ללמד כל אחד מאיתנו על גיס כספים. הם לא רק יכולים, הם גם רוצים. הדרך ללימוד שיטת הגיוס עולה כסף, כסף רב. ובצדק. האנשים הללו עבדו קשה, למדו, גייסו, וללוות אנשים שרוצים וחפצים ללמוד שווה זמן וזמן, כמו שאומרים, שווה כסף. ויש כסף שתוכל לחסוך, אם בקריאה של הידע שאגיש לך, או בשיחות שתקיים עם אנשים שכבר קיימו גיוסים, למדו, השקיעו כסף וזמן בתהליך.
אני כותב את המילים הללו כדי לנסות ולעורר בך איזשהו עניין להבנה כוללת יותר של גיוס כספים, קצת יותר מ׳איך אני משיג תורם וגורם לו לתרום לי׳, אלא איך, לשיטתי, צריך להתנהג בכל הנושא של כספים, ולא, לא רק בגיוס שלהם, אלא גם בשימוש בהם.

להרשמה לניוזלטר שלנו, השאירו מייל כאן

תודה על הרשמתך

שתפו כל אדם שכלים אלו יכולים לסייע לו להצלחה!

כמה אתם שווים בעבודה

כמה אתם שווים?

כמה שעה שלך שווה? כמה אתה שווה? אני לא יודעת איך לתמחר את עצמי. כמה אומץ אני צריכה כדי להגיד מה אני יכולה לתת, באיזה

קרא עוד »
איתור לקוחות ומעסיקים

איתור לקוחות ומעסיקים

אחרי שהבנת מה השירותים והערך שיש לך להציע, ואיזה דרך נכונה לך כהתחלה – אפשר להתחיל לחפש את המקום שיזכה לקבל את השירותים והערך מהמותג

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
שלחו לנו הודעה
1
כאן יוצרים קשר ומתקדמים
רוצים להצליח יותר?
לחצו ונתקדם