על כוס קפה #אל תניח

על כוס קפה #אל תניח

שימו לב 🙂 זהו פוסט הנכתב כחלק מסדרת פוסטים בנושא העצמה אישית.
לקריאת הפוסט הראשון לחצו כאן #רוצה להצליח
לקריאת הפוסט השני לחצו כאן #פקעת פורחת

14:00 קפה אתנחתא, צומת מחשבות

הי שוב 🙂 היה נחמד להפגש ולדבר על ההצלחה שלך.
עד עכשיו הבנו יחד שנכון להגדיר את ההצלחה במשהו, לא סתם לזרוק ׳להצליח׳, אלא להבין.
הצלחה היא דבר שאפשר למדוד. ממש כמו שמבחינתי כרגע הצלחה זה שאנחנו יושבים יחד לקפה ומשוחחים, יותר נכון אני מדבר-כותב ואתה מקשיב.. אבל זו הצלחה – שאתה פה.

במפגש השני הבנו שצריך לזכור לפרגן, בכל עניין. דיברנו אז על רקפת. תוכל ללחוץ כאן ולהזכר על מה שוחחנו, תוכל גם להמשיך ולהזכר כשנסיים היום. העקרונות החשובים הם לפרגן, להקשיב, לעודד ולתאם ציפיות, הן בנוגע לרבנית והן בנוגע לעצמנו ולאנשי הצוות שלנו.

היום נדבר על הנחות (בערך כמו הנחות כשקונים במכולת, רק קצת שונה).

״מה בעצם אני רוצה מעצמי?״

או מה זו הצלחה

בהתחלה, אמרת לי שאתה רוצה להצליח ואני לתומי שאלתי אותך – ״מה זה להצליח״?
מקווה שחשבת על זה בהפסקה שהייתה לנו והבנת שהצלחה אינה סיסמא שזורקים באוויר, אלא משהו שאנו מגדירים לעצמנו (או שהחברה מגדירה לנו..).
איך תכל׳ס תיראה ההצלחה שלך? מתי תוכל להגיד שאתה מצליח?

אני יודע שזה נראה מבלבל, קודם אני שואל אותך על מה זו הצלחה בשבילך, קופץ לפרגון ולהשקעה בשותפה שלך – הרבנית ועכשיו שוב אתה. מה אני בעצם רוצה ממך.. מה בכלל הנקודה במה שאני כותב לך?..

אני רוצה שתסתכל לעצמך בעיניים, ותשאל את עצמך ״מה אני רוצה מעצמי?״

מה השליחות שלך בעולם? למה נבראת, למה הגעת לאיפה שאתה, מה הקטע הזה בכלל? זה מה שהרבי רוצה, שבכל פעם שקשה לך הוא יעזור לך? זה נראה לך הגיוני?

הרבי כותב במכתב לאגו״ח, שיש שתי דרכים אפשריות בעבודת השליחות, האחת היא לעבוד ׳מהיכי תיתי׳, שאז הדברים קורים, ומתגלגלים והתפתחות – אין ממש, והשניה היא לעבוד  באופן מתוכנן ומסודר, אופן שמוביל לכיבוש הארץ, ואלו הם הדברים שהרבי רוצה. הרבי רוצה כיבוש הארץ, וכיבוש לא מגיע מ׳היכי תיתי׳, כי אז יש הרבה מקום לאלו שמגינים על עצמם ומונעים את הכיבוש. הדרך לכיבוש מתחילה מתכנון מסודר וחתירה מתמדת למטרה.

המטרה ברורה, הלא כן?! גילוי אלוקות בעולם. קבלת פני משיח צדקנו בפועל ממש, בשביל זה אתה שם, בחב”דילנד. בשביל זה נבחרת. בשביל זה (נ)בחרת לצאת לשליחות ולהיות פה!
רק שזה עדיין לא מספיק. הגדרת המטרה הכללית על ידי הרבי שמה אותנו במקום בו אנו צריכים לפעול להשיג אותה – לפעול לקרוב הגאולה.

אבל, זו מטרה כללית. מה המטרה שלך? של מוסד השליחות שלך? של בית חב״ד שלך? תתחיל לפעול ולחשוב איזו דרך נכונה ומתאימה לך, לרבנית ולקהל שאתה עוסק עמו, כדי להגיע למטרה בדרך הישרה והטובה, הדרך היעילה במקום השליחות שלך, לאור הוראות הרבי והמטרה שהציב לנו.

אל תניח הנחות

הנחת היום? אם כן, מה הנחת? לא לא.. תפילין, אני מעריך שהנחת, אלא אם היה לך יום לחוץ וממש לא הספקת עדיין לעשות כלום חוץ מלהתרוצץ ולעשות סידורים כל היום.  וגם על זה נדבר עוד..

הנחת היום שאם תגיד למישהו משהו, אז הוא יגיב בצורה מסויימת, אמרת לעצמך, או לאחרים שברור לך ש״זה״ יקרה? הנחת שהוא או היא לא יקבלו את דעתך, לא יקשיבו לך, או יפעלו בצורה שבא להם כי נראה לך ש״הם לא שואלים אותך״. הנחת ש-א ת ה זה שצריך לעשות ה כ ל בשביל להצליח, אין מי שיעזור לך ולא שייך לתת למישהו לעזור – כי ה ו א לא ידע לעשות את זה טוב כמוך. הנחת שלא יעזור כלום, אין פתרון לזה שאתה כל היום צריך לעבוד בטלפונים ולהתרים, אחרת שוב, תצטרך להשיג כספים. הנחת שסדר וארגון אולי מובילים להצלחה, אבל זה לא בשבילך, יותר מדי זמן לבזבז על כתיבה, בירוקרטיה נוראית. הנחת שבירוקרטיה זה דבר גרוע, שרק ממשלות משתמשות בו והיה טוב לו היו קצת יותר גמישים.

אני לא מניח .
גם אם רק השבת, בחודש האחרון, למישהו שהציע לך רעיון ״עזוב זה לא יעבוד, לא יילך״, 
אז כן, הנחת. ועל זה אני רוצה לדבר איתך. תעשה טובה לעצמך, ותפסיק להניח. תתחיל לפעול. ובגדול. תניח שאתה יכול לשנות. תניח שאתה יכול להשיג יעילות מכל אנשי הצוות שלך, יהודים ומקומיים, כולם יכולים להיות יעילים יותר ממה שהם עכשיו, אם רק תפסיק להניח. ותתחיל לפעול, להיות יעיל כלפי עצמך, להיות הוגן ולתת הזדמנות לסביבה שלך לפרוח, להתקדם ולהתפתח, בלי להניח שאתה כבר מכיר אותם, פשוט להאמין בהם, להשקות ולהפריח.

תתחיל להניח אחרת.
לשנות כיוון מחשבה למקום יעיל יותר, פורה יותר. תן צ׳אנס לעצמך שאתה יכול, אל תניח שמכיוון שכבר ניסית משהו אחד, משהו אחר לא יעבוד. נכון, לכל אחד מתאים משהו שונה, לכן אל תוותר וגם אל תאמין שאתה יכול כל דבר, תאמין אתה יכול מה שמתאים לך. לא באזור הנוחות, קצת מחוצה לו. אם אתה קורא את המילים הללו, יש בך משהו שרוצה שינוי, ולכן יש משהו שמתאים לך, תחפש אותו. תגדיר אותו כמטרה ועשה צעד קטן לכיוון שלו.
תפסיק להניח לעצמך. תפסיק להניח על עצמך ועל אחרים.
תתחיל להגדיר מטרה להתקדמות ולשינוי יעיל, ותתקדם. תצמח. תתפתח ותצליח.

המשך מוצלח ומבורך, מתוך שמחה וטוב ללב
שמואל

להרשמה לניוזלטר שלנו, השאירו מייל כאן

תודה על הרשמתך

שתפו כל אדם שכלים אלו יכולים לסייע לו להצלחה!

גלילה לראש העמוד
שלחו לנו הודעה
1
כאן יוצרים קשר ומתקדמים
רוצים להצליח יותר?
לחצו ונתקדם