אמנת השותפים

אמנת השותפים 'יששכר וזבולון'

אמנת השותפים יששכר וזבולון נולדה מתוך רצון אמיתי לסייע למוסדות שליחות לייצר הצלחה לאורך זמן, תוך ביסוס והתפתחות גדלה והולכת כל העת.

בסיס האמנה הוא ההסכם שנחתם בתורתנו הקדושה בין יששכר לזבולון, "זְבוּלֻן לְחוֹף יַמִּים יִשְׁכֹּן וְהוּא לְחוֹף אֳנִיּוֹת וְיַרְכָתוֹ עַל צִידֹן. יִשָּׂשכָר חֲמֹר גָּרֶם רֹבֵץ בֵּין הַמִּשְׁפְּתָיִם. " (בראשית מט, יג-יד). בהסכם זה התחייב זבולון עובד הכפיים לספק ליששכר העוסק בתורה את כל צרכיו, ובכך יזכה זבולון להיות שותף בזכויותיו של יששכר בלימוד התורה.

גם במדרש נכתב: "זְבוּלֻן לְחוֹף יַמִּים יִשְׁכֹּן" – הֲרֵי זְבוּלוּן קָדַם לְיִשָׂשְׂכָר שֶׁכֵּן מְיַחֲסִין "יִשָׂשְׂכָר-זְבוּלוּן", וְלָמָּה כֵּן? אֶלָּא שֶׁהָיָה זְבוּלוּן עוֹסֵק בִּפְרַקְמַטְיָא (פרנסה) וְיִשָׂשְׂכָר עוֹסֵק בַּתּוֹרָה, וּזְבוּלוּן בָּא וּמַאֲכִילוֹ, לְפִיכָךְ קְדָמוֹ עָלָיו. אָמַר הַכָּתוּב "עֵץ חַיִּים הִיא לַמַּחֲזִיקִים בָּהּ", יִשָׂשְׂכָר כּוֹנֵס וּזְבוּלוּן מֵבִיא בָּאֳנִיּוֹת וּמוֹכֵר וּמֵבִיא לוֹ כָּל צָרְכוֹ, וְכֵן מֹשֶׁה אוֹמֵר: "שְׂמַח זְבוּלוּן בְּצֵאתֵךְ" לָמָּה? שֶׁיִּשָׂשְׂכָר בְּאוֹהָלֶיךָ שֶׁלְּךָ הֵן, שֶׁאַתְּ מְסַיְּעוֹ לִיְשֵּׁב בָּהֶן" (מדרש בראשית רבה צ"ט ד"ה ט).

דבר נכון הוא שאנשים נמשכים להצלחה ורוצים להיות שותפים להצלחה. כולם רוצים להצליח. ומוסד שליחות מצליח ומתקדם הרי הוא כר פורה לשותפים נוספים שירצו להיות חלק מפעילות עניפה ויהיו דוברי שלום בעדו. אמנה זו מחייבת כל מוסד שליחות שהתחייב לה במסגרת תהליכי יעוץ ארגוני או מחוצה לו.

השותפים הינם כל אדם או מוסד אשר התחייב להיות שותף קבע ולסייע למוסד השליחות, בגופו, בממונו, או בנפשו לאורך זמן.

והייתם נקיים – מוסד השליחות מחויב להיות הוגן ולקיים שקיפות ביחס לפעילותו הכספית לשותפיו ולהיות נאמן להשקעתם בפעילות מוסדות השליחות.

משכורת. מוסד השליחות מחויב להגדיר משכורת קבועה לשלוחים, אשר תהיה בהתאם לצרכי השלוחים ותאפשר להם מחיה בתנאים הנהוגים ובאופן שיוכלו לקיים את שליחותם נאמנה. לא יתבצע שימוש אישי בכספים שאינם משכורת.

קבלת החלטות. מוסד השליחות מחויב לפעול בעת קבלת ההחלטות אצלו, ובעיקר אלו הנוגעות לענייני כספים בהתאם למטרות שליחותו והפעילות אותה הציג לתורמים. תרומה שנתרמה לייעוד מסויים תשמש אך ורק לאותה פעילות.

רוחניות ותמורה רוחנית. מוסד השליחות מחויב לספק את התמורה הרוחנית (יששכר) – להעניק את חלקו בשותפות בכך שפעילות מוסד השליחות תוקדש לזכות התורמים והשלוחים ילמדו תורה לזכותם בכל שבוע. בנוסף, לשותפים חלק של ממש בזכויות הרוחניות, ממש כאלו שלמדו ופעלו בעצמם.

שימור קשר. מוסד השליחות מחויב לעדכן את שותפיו בפרות ההצלחה ובקורות אותו בזמנים קבועים ובתדירות מתאימה, כפי שייקבע בתכנית העבודה ובהתאם לרמת השותפות ולאופי השותפים.

תכנית עבודה. מוסד השליחות מחויב לקיים תכנית עבודה סדורה לשם קיום פעילותו, ובכך לאפשר לעצמו לפעול בהתאם למטרותיו ולצרכי קהל היעד איתו הוא פועל ביעילות.

תקציב. מוסד השליחות מחויב להכין תקציב לפעילותו, על מנת להשתמש בכספים באופן נכון, יעיל ואמין ולהביא את עצמו להצלחה בזמן הקצר והארוך.

סדר, ארגון, שקיפות ואמינות הנן אבני יסוד להצלחה. שותפים הינם נכס עצום להצלחת מוסד השליחות ומינוף כוחותיו בכל עת.
אנו חדורי אמונה כי עבודה מסודרת ומתוכננת לאורך זמן הינה אבן יסוד בעבודת השליחות, אשר מביאה להצלחה רבה בזמן הקצר והארוך.

כאשר מגייסים כסף רואים וחושבים כסף. כאשר מגייסים אנשים רואים שותפים, חברים לדרך, התורמים מכספם וזמנם (כי הכסף מגיע בדרך כלל מעבודה..) את מה שהיה יכול להיות שלהם ובשבילם לטובת האחר.
לכן יש בגיוס שותפים חשיבות על פני גיוס כספים.
כאשר מגייסים שותפים – המטרה היא כמה שיותר שותפים.

וכן נכון, שותפות מתבטאת בכסף, אך לא רק. גיוס שותפים יכול להיות גם גיוס כשרונות, אנשים שיש בהם משהו לתת שהוא לא רק כסף. ממש כמו בעסק, יש שותפים שמביאים כסף ויש שמביאים כשרונות.

כמה שיותר שותפים ללא תלות בסכום כספי = קהילה רחבה ותומכת = מינוף כוח עצום לאורך זמן של מעגלי השפעה ותודעה שיסייעו בהמשך להתרחבות והרחבה.

כשהמטרה היא אנשים-שותפים רואים אנשים. ואנשים זה כח והצלחה. אז בפעם הבאה שאתם מתכננים גיוס המונים, תחשבו על אנשים ושותפים. תנסו במקום לשים את הסכום במרכז, למקם אם האנשים במרכז – שהסכום הגדול אי שם למעלה יהיה מספר שותפים, זה יתבטא גם בדיבור שלכם אתם, בהצלחת הרתימה שלהם ובהצלחה יתרה לאורך זמן.

ותזכרו, כשמדובר בשותפים זו מחויבות הדדית. עליכם לעדכן אותם במה קורה כל השנה, בזמנים קבועים ובהתמדה. והשותפים שלכם יצטרפו אליכם ויגדילו את ההצלחה שלכם, יחד אתכם.

בהצלחה

אמנת שותף

מוסדות שליחות שחתמו על אמנה זו ומחויבים לקיומה

בית חב"ד קיקולקר, בליז
הרב מנדל והדר בלמו

בתוקף עד ר״ח תמוז ה׳תשע״ט

איסלה-1

בית חב"ד איסלה מוחרס, מקסיקו
הרב יוסי ורבקה בן שמעון
הרב מנדי וחיה רוחמה דיין

בתוקף עד ר״ח כסלו ה׳תשע״ט

בית חב"ד מדג׳ין, קולומביה
הרב לוי ומימי ונונו
הרב מורדי ודסי ביגיו

בתוקף עד ר״ח אב ה׳תשע״ט

אמנת שותף

יש לכם משהו חשוב לומר לנו - נשמח שתשתפו אותנו

×
הי :)
אשמח לשמוע ממך..
שינוי גודל גופנים